RWR84S64R9FPRSL
VIGOR # :
749077
Description
RES 64.9 OHM 7W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR84S64R9FPRSL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:64.9 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:P (0.1%)