CW01027R50KE73
VIGOR # :
749888
Description
RES 27.5 OHM 13W 10% AXIAL
DataSheet
CW01027R50KE73 PDF
Type Description
Series:CW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:27.5 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)