RNF18FTD825R
VIGOR # :
750171
Description
RES 825 OHM 1/8W 1% AXIAL
DataSheet
RNF18FTD825R PDF
Part Status:Active
Resistance:825 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)