CMF7015R000FHBF
VIGOR # :
751004
Description
RES 15 OHM 1.75W 1% AXIAL
DataSheet
CMF7015R000FHBF PDF
Part Status:Active
Resistance:15 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.75W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)