RLR07C1270FSB14
VIGOR # :
752796
Description
RES 127 OHM 1% 1/4W AXIAL
DataSheet
RLR07C1270FSB14 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:127 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)