CMF65100R00FHR6
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
755402
Description
RES 100 OHM 1.5W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CMF65100R00FHR6 PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)