RN70D1004FRE6
VIGOR # :
756222
Description
RES 1M OHM 3/4W 1% AXIAL
DataSheet
RN70D1004FRE6 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-R-10509/3, RN70
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:1 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)