RL07S133GR36
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
756376
Description
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RL07S133GR36 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:13 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)