CPL15R0200FB14
VIGOR # :
757983
Description
RES 0.02 OHM 15W 1% AXIAL
DataSheet
CPL15R0200FB14 PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:20 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)