ROX300100KKNF5P
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
758725
Description
RES 100K OHM 10% 14W AXIAL
DataSheet
ROX300100KKNF5P PDF
Type Description
Series:ROX
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):14W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 3.050" L (7.87mm x 77.47mm)