QW2105BR
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
VIGOR # :
760809
Description
1/4W 10.5K OHM 1% METAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
QW2105BR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Resistance:10.5 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)