H81K54DYA
Manufacturer
VIGOR # :
761092
Description
RES 1.54K OHM 1/4W 0.5% AXIAL
DataSheet
H81K54DYA PDF
Part Status:Active
Resistance:1.54 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)