RLR20C20R0GSRSL
VIGOR # :
761106
Description
ERL-20 20 2% T-1 RLR20C20R0GS RS
DataSheet
RLR20C20R0GSRSL PDF
Part Status:Active
Resistance:20 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)