RLR05C1401FMRE5
VIGOR # :
761210
Description
ERL-05 1.4K 1% T-1 RLR05C1401FM
DataSheet
RLR05C1401FMRE5 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.4 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:M (1%)