ROX5SSJ3K6
Manufacturer
VIGOR # :
761290
Description
RES 5W XSM M/OX 5% 3K6
DataSheet
ROX5SSJ3K6 PDF
Type Description
Series:ROX, Neohm
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:3.6 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)