CMF559K9800BHR6
VIGOR # :
762129
Description
RES 9.98K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
DataSheet
CMF559K9800BHR6 PDF
Part Status:Active
Resistance:9.98 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)