CMF5010K700BEEB
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
762176
Description
RES 10.7K OHM 1/4W .1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CMF5010K700BEEB PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:10.7 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)