RWR78S1332FSB12
VIGOR # :
762827
Description
RES 13.3K OHM 10W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR78S1332FSB12 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:13.3 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)