CFR-50JB-52-270R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
762852
Description
RES 270 OHM 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
CFR-50JB-52-270R PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)