ROX1SJ100K
Manufacturer
VIGOR # :
762923
Description
RES 100K OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
ROX1SJ100K PDF
Type Description
Series:ROX, Neohm
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)