ROX300162KFKF5
VIGOR # :
763964
Description
RES 162K OHM 1% 10W AXIAL
DataSheet
ROX300162KFKF5 PDF
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:162 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):10W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 3.050" L (7.87mm x 77.47mm)