RSMF3JB8R20
VIGOR # :
764193
Description
RES 8.2 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF3JB8R20 PDF
Part Status:Active
Resistance:8.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)