HB3100MFZRE
Manufacturer
VIGOR # :
764560
Description
RES 100M OHM 2W 1% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
HB3100MFZRE PDF
Type Description
Series:HB, CGS
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:100 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.409" (10.40mm)