RSMF5JT68R0
VIGOR # :
765557
Description
RES 68 OHM 5W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF5JT68R0 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:68 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)