RN55E9311BRSL
VIGOR # :
765566
Description
RES 9.31K OHM 1/8W .1% AXIAL
DataSheet
RN55E9311BRSL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-R-10509/7, RN55
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:9.31 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)