H82K94BZA
Manufacturer
VIGOR # :
765571
Description
RES 2.94K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
DataSheet
H82K94BZA PDF
Part Status:Active
Resistance:2.94 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)