FMP100JR-52-820K
VIGOR # :
766015
Description
RES 820K OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
FMP100JR-52-820K PDF
Type Description
Series:FMP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:820 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)