RWR78S22R1DPBSL
VIGOR # :
766205
Description
RES 22.1 OHM 10W 0.5% WW AXIAL
DataSheet
RWR78S22R1DPBSL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:22.1 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:P (0.1%)