CP0003604R0JB14
VIGOR # :
766480
Description
RES 604 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
CP0003604R0JB14 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:604 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:-
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)