CPCL02R0500JB32
VIGOR # :
766496
Description
RES 0.05 OHM 2W 5% RADIAL
DataSheet
CPCL02R0500JB32 PDF
Type Description
Series:CPCL
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:50 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.807" (20.50mm)