CPCF034K700JE66
VIGOR # :
767861
Description
RES 4.7K OHM 3W 5% RADIAL
DataSheet
CPCF034K700JE66 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:4.7 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (24.99mm)