CPR03R7800JB14
VIGOR # :
769421
Description
RES 0.78 OHM 3W 5% RADIAL
DataSheet
CPR03R7800JB14 PDF
Part Status:Active
Resistance:780 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.375" (9.53mm)