
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PSM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.2 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 4W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.787" L x 0.276" W (20.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.331" (8.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PSM400JB-1K2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 250 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
ERL-05-19 7.5K 2% T-1 RLR05C7501
RES 182K OHM 1/10W 1% AXIAL
RES 1.2K OHM 4W 5% RADIAL
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
WARNING PLASTIC SIGN 12" X 18"
CONN SOCKET 34POS 0.1 GOLD PCB