MBB02070C8452DC100
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
771279
Description
RES 84.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MBB02070C8452DC100 PDF
Type Description
Series:MBB/SMA 0207 - Professional
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:84.5 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)