CPW0533R00JB14
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
771678
Description
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CPW0533R00JB14 PDF
Type Description
Series:CPW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:33 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)