CPCP03470R0FB31
VIGOR # :
771690
Description
RES 470 OHM 3W 1% RADIAL
DataSheet
CPCP03470R0FB31 PDF
Part Status:Active
Resistance:470 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (24.99mm)