
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TCB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±40ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial, Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.311" Square x 0.874" L (7.90mm x 22.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of TCB3FB10L0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 6M OHM 1.5W 1% AXIAL
RES 29.1K OHM 1/8W .1% AXIAL
RES-1/4W 120 OHM 5%
RES 0.01 OHM 3W 1% AXIAL
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT
LT GRIND & BLEND DISC 7" A CRS
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V