
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VPR220 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 8W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | TO-220-2 |
| Supplier Device Package: | TO-220 |
| Size / Dimension: | 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.845" (21.46mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of Y09255R00000F9L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 2.64K OHM 1/8W .1% AXIAL
RES 3.32 OHM 7W 1% WW AXIAL
RES 0.022 OHM 10W 1% AXIAL
RES 5 OHM 8W 1% TO220-2
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
GAAS MMIC FUNDAMENTAL
CONN HDR .050" 10POS