CPCC108R000KE32
VIGOR # :
772623
Description
RES 8 OHM 10W 10% RADIAL
DataSheet
CPCC108R000KE32 PDF
Type Description
Series:CPCC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:8 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.633" L x 0.485" W (16.08mm x 12.32mm)
Height - Seated (Max):1.372" (34.85mm)