CP0010300R0KE663
VIGOR # :
772906
Description
RES 300 OHM 10W 10% AXIAL
DataSheet
CP0010300R0KE663 PDF
Part Status:Active
Resistance:300 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):10W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)