CW010100R0JE70
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
774712
Description
RES 100 OHM 13W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CW010100R0JE70 PDF
Type Description
Series:CW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)