MBA02040C6341FC100
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
774728
Description
RES 6.34K OHM 0.4W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MBA02040C6341FC100 PDF
Type Description
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:6.34 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)