RNX038200MFNLB
VIGOR # :
776345
Description
RES 200M OHM 1% 1W AXIAL
DataSheet
RNX038200MFNLB PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:200 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)