SM108033005FE
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
776770
Description
RES 30M OHM 2.5W 1% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SM108033005FE PDF
Type Description
Series:Slim-Mox
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:30 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2.5W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial
Size / Dimension:2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.340" (8.64mm)