NKN5WSJR-73-8R2
VIGOR # :
776775
Description
RES 8.2 OHM 5W 5% AXIAL
DataSheet
NKN5WSJR-73-8R2 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:8.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)