CW02B51R00JE12HS
VIGOR # :
780228
Description
RES 51 OHM 3.75W 5% AXIAL
DataSheet
CW02B51R00JE12HS PDF
Type Description
Series:CW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:51 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3.75W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)