RNF12FTD43K2
VIGOR # :
780734
Description
RES 43.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
RNF12FTD43K2 PDF
Part Status:Active
Resistance:43.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)