PTF569K0900BYEB
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
781203
Description
RES 9.09K OHM 1/8W 0.1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
PTF569K0900BYEB PDF
Type Description
Series:PTF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:9.09 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)