
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MBA/SMA 0204 - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.58 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MBA02040C1581FRP00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1 OHM 1W 1% AXIAL
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL
ERL-07 47K 2% T-1 RLR07C4702GP R
RES 1.58K OHM 0.4W 1% AXIAL
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
PCB TERMINAL
CONN FFC VERT 29POS 1.25MM PCB