MBB02070C1879FC100
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
782756
Description
RES 18.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MBB02070C1879FC100 PDF
Type Description
Series:MBB/SMA 0207 - Professional
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:18.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)